Załoga OSHEE

Załoga OSHEE to pasjonaci żeglarstwa, podróży i sportów ekstremalnych, którzy postanowili gonić swoje marzenia i zamienili pracę w korporacjach i urzędach na pełnoetatową, czteroletnią podróż dookoła świata – OSHEE World Expedition.

Błażej

Załoga OSHEE - Błażej

Od małego nie umiał wybrać między Piotrusiem Panem, Tomkiem Wilmowskim, Kapitanem Nemo i Kapitanem Bloodem. Na szczęście nigdy nie musiał, szczególnie że syndrom Piotrusia Pana dopadł go sam. Mimo pirackich zamiłowań, podobno człowiek renesansu. Uwielbia też pomysły i sporty ekstremalne, co kompensuje zaproszeniem ratownika medycznego na jacht. To on wpadł na pomysł OSHEE World Expedition. Przed wejściem na pokład założyciel kancelarii adwokackiej i freelancer w branży PR. W czasie wyprawy odpowiada za wszystko, co inni nazywają problemami, a on – wyzwaniami. Kapitan OSHEE.

“Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży.”


Łukasz

Załoga OSHEE - Łukasz

Niepokorny typ o niespokojnym duchu. Przyczajony tygrys, ukryty smok. Strzelec sportowy, który po latach pracy w korporacjach i urzędzie został ratownikiem medycznym. Kapitan jachtowy, nauczyciel w Szkołach Pod Żaglami kpt. Krzysztofa Baranowskiego, wielokrotnie pełnił funkcję oficera na jachtach i dużych żaglowcach, a na lądzie – konsultanta publikacji żeglarskich. Jako nastolatek odkrył góry, którym pozostawał wierny przez lata. Zafascynowany motoryzacją, brał udział w rajdach pojazdów historycznych sanitarną wersją Polskiego Fiata 125p. W czasie wyprawy nawigator, bosman i głos zdrowego rozsądku.

“Nie podążaj tam, gdzie wiedzie ścieżka. Pójdź tam, gdzie jej nie ma i wytycz szlak.”


Michał

Załoga OSHEE - Michał

Doświadczony sternik i żeglarz oraz pasjonat sportów ekstremalnych, jeszcze zupełnie niedawno pracował jako programista. Szukając przygód, odwiedził ponad pięćdziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Swoje podróże relacjonował na Gdyńskich Kolosach. Zdobył większą połowę Korony Ziemi, wchodząc między innymi na Aconcaguę (6.960 m), Denali (6.144 m), Kilimandżaro (5.895 m), Elbrus (5.642 m) i Mount Blanc (4.810 m). O pozostałe szczyty będzie walczyć podczas OSHEE World Expedition, gdzie będzie przewodnikiem w czasie dalszych wypraw oraz wspinaczki i trekkingów górskich.

“Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.”


Magda

Załoga OSHEE - Magda

Cały gang Wojowniczych Żółwi Ninja w jednym ciele. Wrażliwość oraz wyobraźnia Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Donatella oraz Rafaela Santiego zaklęte w jednym duchu. Szczęśliwa Mama, fascynatka kultury i odmiennych kultur, pasjonatka podróży. W epoce przedwyprawowej wieloletni trener wewnętrzny w największych domach mody w Londynie, obecnie specjalistka od reklamy i realizacji innych, równie “niemożliwych” projektów. W czasie wyprawy odpowiada za komunikację z Wami oraz za współpracę z mediami i sponsorami. Dlatego też na pokład OSHEE dołącza jedynie etapami, razem z sześcioletnią Hannah, przekonując Was i nas nieustannie, że wszystko się da.

“Lepiej dobrze podróżować niż dotrzeć do celu.”


Hannah

Załoga OSHEE - Hania

Nasz talizman. Istny wulkan nieustraszonej energii, który – choć ubrany w malutkie szaty – stanowi żywy dowód na praktycznie nieograniczoną moc nanotechnologii. Jak zdążyła poinformować wszystkich wokół, swoje życie zamierza podzielić pomiędzy pracę w biurze w reklamie razem z Mamą oraz podróżowanie dookoła świata na pokładzie jachtu. Świadomym gestem sześciolatki odłożyła tym samym swoją edukację szkolną na dalsze etapy życia. W czasie naszej ekspedycji będzie dołączać do stałej załogi na wybrane etapy rejsu, stanowiąc dla nas wszystkich wzorzec otwartości, życzliwości i uśmiechu.

“Podróże kształcą nawet wykształconych.”


Dawid

Załoga OSHEE - Dawid

To spod jego ręki wyszedł ostateczny kształt dużej części instalacji OSHEE. Pokładowy MacGyver – w czasie remontu jachtu brakujące części po prostu drukował sobie na drukarce 3D. Mechanik, motorzysta i bosman, którego jedyną wadą jest to, że… nie wypłynie z nami w rejs. Na szczęście powinien dołączać do nas etapami, a w pozostałych – udzielać nam cennych konsultacji z lądu. Pasjonat żeglarstwa , podróży i modelarstwa. Na lądzie konstruktor elektronik w działach badań i rozwoju firm z branży elektrycznej, hydraulicznej i pneumatycznej.

“Podróż jest jak małżeństwo. Błędem jest myślenie, że możesz ją kontrolować.”


W przygotowaniach do OSHEE World Expedition wspierały nas także inne osoby, bez których wyprawa nie byłaby taka sama.

Marcin był pierwowzorem postaci Inspektora Gadgeta. Podróżnik, sportowiec, człowiek instytucja. Nie zna wyrażenia “nie da się”. Z wrodzoną gracją obsłuży jacht, ale też – jeśli będzie potrzeba – zbuduje paralotnię i naprawi motocykl. Wcześniej współprowadził jedną z popularnych trójmiejskich klubogalerii. Duża część remontu OSHEE odbyła się pod jego okiem.

Kornelia jest specjalistką od PR eventowego, pracującą jako freelancer dla największych agencji PR. Spędziła kilka lat za granicą, podróżując i pracując jako instruktor nurkowania. Fanka narciarstwa oraz jachtowy sternik morski. W czasie przygotowań zajmowała się aprowizacją i zabezpieczeniem oraz wspierała nas w kontaktach z mediami i sponsorami.

Adam i Andrzej fotografowali i filmowali przygotowania do wyprawy w lecie 2017 roku.