Wsparcie z brzegu

Jest wiele osób, które na pokładzie OSHEE będą przebywać tylko chwilę, na co dzień realizując swoje inne pasje i wyzwania, którym jednak bardzo wiele zawdzięczamy. Dzięki nim nie traciliśmy motywacji w trudnych chwilach i znajdowaliśmy rozwiązania sytuacji – wydawało się – bez wyjścia. Wiele z nich będzie dostarczać nam wsparcie z brzegu także po rozpoczęciu OSHEE World Expedition, służąc nam swoją wiedzą i doświadczeniem.

„Ludzie nie biorą udziału w podróżach. To podróże biorą udział w naszym życiu.” John Steinbeck

Jola Elak

Podróżniczka z zamiłowania, organizatorka turystyki z zawodu. Uwielbia wspinaczkę skałkową i wysokogórską. Prowadzi dwa salony biura podróży ITAKA – w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim. Dla czytelników naszego bloga, na hasło OSHEE World Expedition, zawsze znajdzie wyjątkową ofertę turystyczną. Bardzo aktywnie wspierała nas na etapie przygotowań do wyprawy, wiedząc jednak od samego początku, że obowiązki zawodowe pozwolą jej dotrzeć do nas tylko na kilka etapów podróży.

Krzysztof Siemieński

Kapitan jachtowy, żegluje już ponad pół wieku. Dziennikarz, były redaktor naczelny portalu Sailing.org.pl. W przeszłości redaktor naczelny „Expressu Wieczornego”, „Magazynu sportów wodnych Żagle” oraz miesięcznika poświęconemu żeglarstwu „Rejs”. W latach 80-tych związany z mediami podziemnymi, był szefem sekcji kontaktów z zagranicą w Sekretariacie Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i medalem Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Dzięki niemu OSHEE World Expedition może liczyć na życzliwość całego środowiska żeglarskiego.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - wsparcie z brzegu

Michał Brennek

Kapitan jachtowy i Yachtmaster Offshore, posiada uprawnienia zawodowe do 200GRT. Instruktor RYA Yachtmaster Shorebased, Cruising Instructor for Sail, SRC Assessor i Radar. Z wykształcenia geograf, posiada doświadczenie synoptyczne, więc o żeglarskiej meteorologii może opowiadać godzinami. Współpracuje z Zakładem Geofizyki, jest członkiem Royal Meteorological Society, pracuje jako synoptyk i router w Sailpro Yacht Services. Prowadzi doskonałego bloga Geographica.pl. Podczas szczególnie trudnych odcinków OSHEE World Expedition będzie nam zapewniać dodatkową osłonę meteo.

Tomek Maciejewski

Zawodowy fotograf i ekspert od wydruków wielkoformatowych. Współpracuje z Sony, Nikonem i Epsonem, prowadząc testy nowych modeli sprzętu oraz liczne warsztaty dla fotografów. Specjalizuje się w fotografii dynamicznej – szczególnie motoryzacyjnej i sportowej. Jego wsparciu zawdzięczamy większość naszych zdjęć z przygotowań do OSHEE World Expedition. Mamy nadzieję, że również po wypłynięciu nie raz odwiedzi OSHEE.