Trasa OSHEE World Expedition

Trasa w 2018 roku

OSHEE World Expedition rozpoczniemy w maju 2018 roku – trasa prowadzić będzie w kierunku norweskich fiordów, a później wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży kontynentalnej Europy w kierunku północnej Afryki. Następnie, z Wysp Kanaryjskich i Zielonego Przylądka, zrobimy “skok” przez Atlantyk do majestatycznych Brazylii, Urugwaju i Argentyny. Na eksploracji tych państw spędzimy ostatni kwartał 2018 roku.

Trasa OSHEE World Expedition

Trasa w 2019 roku

Kolejny rok w czasie trwania OSHEE World Expedition powitamy w Buenos Aires lub, przy sprzyjających prognozach, w Ziemi Ognistej, by przemierzyć Kanał Beagle, okrążyć niesławny Przylądek Horn od zachodu i odwiedzić Polską Stację Arktyczną im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. W marcu, po ponownym przejściu na zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej (przez Cieśninę Magellana), wyruszymy na północ wzdłuż wybrzeży Chile. W okolicach najwyższego szczytu położonego poza Azją – Aconcagua – skręcimy na zachód w kierunku egzotycznych wysp południowego Pacyfiku. Ponad połowę 2019 roku spędzimy przemierzając właśnie te rejony.

Po krótkiej wizycie na wyspie Robinsona Cruzoe, spędzimy Wielkanoc w okolicach… Wyspy Wielkanocnej, później odwiedzimy potomków buntowników z “Bounty” na Pitcairn. Następnie skierujemy się w stronę Polinezji Francuskiej z Tahiti i Markizami oraz w kierunku Wysp Cooke’a, Niue i Tonga. Przy sprzyjających wiatrach odwiedzimy także Samoa, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych na świecie parków narodowych oraz Wallis i Futunę. Pod koniec 2019 roku wylądujemy na Fidżi, skąd udamy się na południe, na spotkanie Kraju Długiej Białej Chmury.

“Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. (…) Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.” Ryszard Kapuściński

Trasa w 2020 roku

Nowy rok podczas OSHEE World Expedition spędzimy w Nowej Zelandii. Stąd, po prawie trzech miesiącach, popłyniemy do Australii, by przemierzyć jej wschodnie wybrzeże wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej. Kolejne przystanki planujemy w pełnej endemicznych roślin i zwierząt Nowej Kaledonii, fascynującym Vanuatu oraz u ludożerców w Papui-Nowej Gwinei. W Indonezji wypoczniemy przed “przelotem” przez pełen niebezpieczeństw Ocean Indyjski.

Ostatni kwartał 2020 roku upłynie nam na podróży do Afryki. Podczas niej odwiedzimy egzotyczne wyspy Bożego Narodzenia, Kokosowe, Czagos, Mauritius, Reunion i Madagaskar. Zwiedzimy też kontynentalne Mozambik, Malawi i RPA. Wypływając z Brytyjskich Terytoriów Oceanu Indyjskiego, wyjątkowo sprzyjające wiatry mogą nam pozwolić odwiedzić, przed dotarciem na Madagaskar, bajecznie piękne Seszele oraz Tanzanię, słynną z najpiękniejszych na świecie parków narodowych.

Trasa ekspedycji "RATrejs. Dookoła świata"

Trasa w 2021 roku

Pierwsze dni 2021 roku spędzimy w Republice Południowej Afryki. Następnie przez Przylądki Igielny i Dobrej Nadziei oraz wyspy św. Heleny i Wniebowstąpienia ruszymy, ponownie przez Atlantyk, w kierunku Ameryki Południowej i kontynentalnych Gujany Francuskiej, Surinamu, Gujany i Wenezueli. Po zwiedzeniu słynnego Parku Narodowego Delty Orinoko porzucimy kontynent.

Następny kwartał spędzimy spędzimy na wyspach archipelagu Małych Antyli (m.in. Trynidad i Tobago, Grenada, Barbados, Saint Lucia, Martynika, Gwadelupa, Saint Kitts i Nevis oraz Wyspy Dziewicze) i Wielkich Antyli (Portoryko, Dominikana, Haiti, Jamajka i Kuba), z krótką przerwą na nurkowania z rekinami wielorybimi na Belize i w meksykańskich cenotach na półwyspie Jukatan. Na Karaibach zostaniemy do początku sezonu huraganów. W czerwcu rozpoczniemy trzecią już podróż przez Atlantyk – przez Bahamy, Florydę, Bermudy i Azory, skąd trafimy na Grenlandię oraz do krainy lodu i ognia – na Islandię, przecinając koło podbiegunowe i Ocean Arktyczny. Ostatnie tygodnie ekspedycji upłyną na eksploracji Wysp Owczych i Szetlandów, skąd przez Cieśniny Duńskie wrócimy do Polski w ostatnim kwartale 2021 roku.