Sporty ekstremalne podczas wyprawy

Rejs dookoła świata przez wszystkie 7 kontynentów i 5 oceanów wydaje się Wam być ekstremalnym pomysłem? My chcemy pójść znacznie dalej! Dlatego na pokład OSHEE bierzemy ze sobą wyposażenie, które umożliwi nam zwiedzanie i pokazywanie świata w czasie OSHEE World Expedition w jeszcze bardziej ekscytujący i nietypowy sposób – poprzez sporty ekstremalne.


Sporty ekstremalne w powietrzu

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneParalotniarstwo i motoparalotniarstwo

Ludzie od tysięcy lat marzyli, by choć na chwilę wznieść się w powietrze. Wprawdzie żyjemy w czasach, gdy latanie jest już rzeczywistością, to jednak nie każda załoga jachtu spędza swój rejs także w przestworzach. Loty w Andach z Kondorami czy powietrzna eksploracja bezludnych wysepek południowego Pacyfiku to nasze cele. Dzięki napędowi nie jesteśmy zdani wyłącznie na łaskę natury. Może nasze drony po prostu zostawimy w domu?


Sporty ekstremalne pod wodą

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneNurkowanie

Uczucie nieważkości, Twój oddech i bicie serca, promienie słońca rozproszone w wodzie oraz feeria barw. Sport najbliższy medytacji, ale też nierzadko pełen wrażeń, gdy trafiasz na kilkusetletni wrak albo spotkasz się oko w oko z rekinem. Jako doświadczeni nurkowie techniczni planujemy eksploracją najciekawszych akwenów – od pełnych wraków Karaibów, przez bogate w życia strefy tropikalne, aż po surowe wody Arktyki.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneFreediving

Wieloryby potrafią zanurkować na jednym oddechu na ponad 3 kilometry, człowiek najgłębiej zszedł na zaledwie nieco ponad 200 metrów. My będziemy nurkować na bezdechu przede wszystkim przy rafach koralowych, by zajrzeć w ich zakamarki lub wyciągnąć coś na kolację. Głębokości może nie będą przyprawiać o zawrót głowy, ale każdy z nas potrafi zanurkować na 20 metrów, szczególnie w pogoni za smacznym obiadem.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneSnorkeling

W najcieplejszych regionach, gdzie rafa jest wyjątkowo płytko, spotkacie nas, z aparatem w dłoni, ledwo muskających taflę wody. Czasem powodem takiej wyprawy bez sprzętu nie będą jednak wcale zdjęcia – przecież stado delfinów lub fok mogło zacząć się bawić wokół jachtu, a my chcieliśmy dołączyć do nich nie tracą czasu na założenie sprzętu nurkowego. Z akwalungiem czy bez, postaramy się nie zapomnieć o filmach dla Was!


Sporty ekstremalne na wodzie

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneSurfing

Ty, deska i załamujące się fale… To sport, który wymaga wielkiej siły i sprawności fizycznej oraz doskonałej koordynacji. W jednej chwili znajdujesz się na płaskiej wodzie, a w drugiej – ślizgasz się wewnątrz tunelu stworzonego przez załamującą się falę. Czy zdążymy wypłynąć nim się zapadnie? Na pewno damy z siebie wszystko. Już nie możemy doczekać się słynnych fal Karaibów, Australii, Fidżi czy Wysp Zielonego Przylądka.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneKitesurfing

Kombinacja deski surfingowej i latawca, sport łączący w sobie latanie, akrobatykę i ślizganie po powierzchni wody – czy może być coś fajniejszego? Czyste szaleństwo, podnoszące adrenalinę aż po sufit, szczególnie w załamujących się falach przyboju albo na desce wyposażonej w hydroskrzydło. Na szczęście nasza załoga puszczała już kiedyś latawce. A naszym marzeniem jest pośmigać na kite’ie z delfinami na środku oceanu!

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneŻeglarstwo

“Lewy foka szot wybieraj, prawy foka szot luzuj!” Korba kabestanu ciężko pracuje, a mięśnie pali żywy ogień. Jednak gdy płyniesz pod pełnymi żaglami w stronę zachodzącego słońca, rekompensuje to wszelkie trudy długiego i ciężkiego dnia… Nasza planeta w 70 procentach pokryta jest wodą i raczej powinna być nazywana Oceanem, nie Ziemią. Nasza załoga marzy, by przemierzyć, zbadać i pokazać Wam cały ten Ocean!

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneKajakarstwo

Marzenia o odkrywaniu krystalicznie czystych wód, musujących, piaszczystych plaż i ukrytych jaskiń morskich będziemy gonić również kajakami. Przedzieranie się po wąskich, nieodkrytych spływach i rozlewiskach u wybrzeży takich państw jak Tonga, Wenezuela lub Belize może uczynić nasze doświadczenia jeszcze piękniejszymi, a podróż w górę Amazonki jeszcze bardziej ekscytującymi. Krokodyle? Tylko tyle?


Sporty ekstremalne na lądzie

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneMotocykle

Śladem (a właściwie jednośladem) pionierów przemierzających kraje konno, będziemy zapuszczać się w głąb lądu na tych mechanicznych. Motocykl daje przy tym niesamowite poczucie wolności, gdy wiatr rozwiewa włosy, krajobraz przemyka z boku i jedynie cel jest stały. Motocykle, niczym kozice, potrafią też pokonywać strome podjazdy i kamieniste bezdroża, z czego będziemy często korzystać na małych wulkanicznych wysepkach.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneKolarstwo górskie

Mówi się, że życie jest jak jazda na rowerze: żeby utrzymać równowagę, trzeba poruszać się naprzód. Takie właśnie podejście mamy do naszej podróży – dosłownie i w przenośni. Wyprawy rowerowe przez bezludne wybrzeża malowniczych wysepek i dzikich lądów, brak poczucia skrępowania wyznaczoną drogą i poczucie pełnej zależności wyłącznie od samego siebie – to kwintesencja naszej ekspedycji, ale i naszej filozofii życia.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneNarciarstwo i snowboarding

Białe szaleństwo, ostre zakręty na krawędziach, szusowanie w puchu. Od lat bawiąc się na deskach i parapecie, nie wyobrażamy sobie wyprawy bez zaliczenia kilku niesamowitych miejsc narciarskich, jak choćby jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, czyli nowozelandzkiej Mt. Ruapehu, Góry Przeznaczenia z ekranizacji kultowej powieści „Władca Pierścieni” albo “zwykłej” góry lodowej pośrodku oceanu w strefach podbiegunowych.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneSnowkiting

Weź latawiec do kitesurfingu oraz narty lub snowboard, dopraw odrobiną śniegu lub lodu i przepis na fantastyczną zabawę gotowy. Czy Wy też zastanawialiście się, czy wjechanie za latawcem na górę lodową na Grenlandii jest możliwe? I czy da się z tej góry lodowej zjechać, po lodzie i śniegu, a potem po wodzie, aż do samej burty jachtu? Jeśli tak, to obiecujemy, że odpowiedzi na te i wiele innych pytań z pewnością będziemy szukać podczas naszej wyprawy.

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata" - sporty ekstremalneWspinaczka wysokogórska

Korony Himalajów i Karakorum, ani nawet Korony Ziemi niestety raczej nie zdobędziemy – przynajmniej nie podczas pierwszej pętli. Ale po drodze czeka na nas mnóstwo innych, ciekawych szczytów, które czasem będą “tylko” wspaniałym punktem widokowym, czasem zaś kluczem do poznania lokalnych kultur. Czy wiecie, że najwyższa na świecie galeria sztuki, znajdująca się w obozie pod Aconcaguą, nazywa się… Nautilus?