OSHEE World Expedition – misja i marzenia

Kilka różnych osób, których na pierwszy rzut oka jedyną cechą wspólną jest to, że pracowali dla największych światowych korporacji – dlaczego chcą rzucić wszystko i wypłynąć w świat? Co ich wszystkich razem łączy? Jaka jest ich misja i marzenia podczas OSHEE World Expedition?

Wyścig szczurów – nawet jeśli wygrasz, nadal jesteś szczurem.

Chcemy inspirować do działania

Samodzielna podróż dookoła świata brzmi strasznie? To wcale nie jest takie trudne! Wystarczy grono dobrych znajomych i duża doza samozaparcia. Brak wiedzy, czasu czy pieniędzy to problemy do przezwyciężenia. Na naszym blogu nie raz pokażemy Ci, w jaki sposób uporaliśmy się z tymi wyzwaniami. Przecież my też setki razy słyszeliśmy “nie uda się”, “to niebezpieczne” albo “za drogie” – nie tylko przy organizacji naszej ekspedycji, ale również wielokrotnie wcześniej w swoim życiu. Najważniejsze to jednak nie przestawać marzyć i stawiać sobie wielkie cele, których realizację zaczyna się od teraz – nie od zaraz i nie od jutra. Niemożliwe przecież nie istnieje. A skoro nam dotąd się udaje i nasze marzenia się spełniają, to czemu Ty nadal czekasz z realizacją swoich?

OSHEE World Expedition - misja i marzenia

Chcemy zachować ginący świat

Coraz częściej wyrazem “postępu” gospodarczego jest śmierć całych ekosystemów. W ciągu trzech dekad grubość pokrywy lodowej Arktyki zmniejszyła się o połowę. Kolejne trzydzieści lat przyniesie śmierć lasów Madagaskaru oraz endemicznej flory i fauny tej wyjątkowej wyspy. Podobny los czeka Galapagos – niszczoną przez turystów i przemycane zwierzęta. Wielka Rafa Koralowa ginie już dziś, w wyniku wzrostu temperatury wód i zakwaszenia oceanów. Podczas naszej wyprawy dotrzemy właśnie w te miejsca, które szczególnie mocno zagrożone są działalnością człowieka.  Chcemy je pokazać i uwiecznić – być może w ostatnich chwilach ich istnienia. Chcemy też budować świadomość odpowiedzialności za naszą planetę, której los jest nierozerwalnie związany z losem najbliższych pokoleń – naszych dzieci i wnuków.

OSHEE World Expedition - misja i marzenia

Chcemy przekonać do otwartości na ludzi

W erze mediów społecznościowych, tabletów i smartfonów coraz rzadziej spotykamy ludzi i coraz mniej z nimi rozmawiamy. Facebook, Tinder, Twitter czy Instagram stają się dla nas podstawowym sposobem utrzymywania relacji z ludźmi, dzielenia się emocjami i szukania partnera na życie. Nawet pizzę czy taksówkę zamawiamy przez mobilną aplikację, oszukując się, że wcale nie po to, żeby uniknąć rozmowy z operatorem. Dlatego chcemy Wam codziennie przypominać, że prawdziwe emocje i inspiracje tworzą się w kontakcie z prawdziwymi, żywymi ludźmi. Tylko w ten sposób rozwijamy się i kształtujemy, ucząc się otwartości i tolerancji – poprzez poznawanie i oswajanie dotąd nieznanego oraz poprzez czerpanie z możliwie szerokiej gamy tysięcy lat doświadczeń różnych kultur.

OSHEE World Expedition - misja i marzenia

Chcemy wspierać ważne i cenne projekty

Twoje marzenia są dla nas ważne. Bez względu na to, czy we współpracy ze swoją uczelnią tworzysz przełomowe urządzenia pozwalające zagospodarować odnawialne źródła energii, razem z zaprzyjaźnioną fundacją prowadzisz badania dotyczące ochrony przyrody czy samotnie próbujesz pobić nieprawdopodobny rekord sportowy, postaramy się wesprzeć Twoje działania. Możemy testować Twoje wynalazki w rzeczywistych warunkach lub zaprosić Cię na pokład naszego jachtu, żebyś zrealizował swoje projekty w wybranym zakątku świata. Możemy też po prostu przedstawić Cię naszym czytelnikom i patronom medialnym, byś zyskał rozmach niezbędny do rozpoczęcia własnej działalności. Jeśli uważasz, że możemy Ci pomóc, a Twój projekt wpisuje się także w nasze marzenia, napisz do nas!

“Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach.” Tim Cahill