OSHEE World Expedition

Wybierz się z nami w niepowtarzalną wyprawę – OSHEE World Expedition to fascynująca podróż przez wszystkie siedem kontynentów i pięć oceanów. Chwyć okazję i poznaj miejsca, które już wkrótce przestaną istnieć!

OSHEE World ExpeditionOSHEE World Expedition to polska ekspedycja dookoła świata, podczas której odwiedzimy najtrudniej dostępne oraz najpiękniejsze zakątki Ziemi. Naszym środkiem transportu oraz bazą wypadową będzie pełnomorski jacht żaglowy. Jacht OSHEE to jednak tylko pierwszy z niecodziennych pomysłów. Ekspedycja bez ekscytacji i eksperymentów? Nasze plany i marzenia nigdy nie były tak proste. Dlatego będziemy podróżować nie tylko po wodzie, ale także po lądzie, pod wodą i… w powietrzu!

“Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.” Marcel Proust

Będąc poszukiwaczami przygód – pasjonatami podróży i sportów, byłymi instruktorami i zawodnikami, zabieramy ze sobą pełne wyposażenie do uprawiania ekscytujących sportów ekstremalnych, które są dla nas sposobem na poznanie i pokazanie Wam świata. OSHEE World Expedition to przecież nie tylko rejs – ponad dwie trzecie czasu spędzimy eksplorując ląd i strefę przybrzeżną, poznając ludzi i lokalne kultury oraz szukając najpiękniejszych zjawisk na Ziemi.

Sporty ekstemalne podczas OSHEE World Expedition

Pod wodą najwięcej czasu spędzimy na nurkowaniu, freedivingu i snorkelingu. Na wodzie będziemy zajmować się surfingiem, kitesurfingiem, żeglarstwem i kajakarstwem. Na lądzie będziemy używać przede wszystkim motocykli i rowerów górskich, ale nie zapomnimy też o narciarstwie, snowkitingu i wspinaczce wysokogórskiej. W powietrzu natomiast spotkacie nas na paralotniach i motoparalotniach.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj!” Mark Twain

Trasa OSHEE World Expedition

Trasa OSHEE World ExpeditionPlanowana trasa naszej wyprawy obejmuje najciekawsze miejsca na Ziemi, często dostępne tylko z pokładu jachtu, w tym między innymi Grenlandię i Islandię; Karaiby i Amerykę Południową; Madagaskar i Mauritius oraz południową Afrykę; dzikie i egzotyczne wyspy południowego Pacyfiku; Australię i Nową Zelandię oraz Przylądek Horn i Antarktykę z Polską Stację Arktyczną im. Henryka Arctowskiego.

OSHEE World Expedition w liczbach

Organizowana przez nas wyprawa to:

  • 5 oceanów i 7 kontynentów,
  • 100 państw i 200 portów,
  • 100.000 kilometrów,
  • 1.250 dni w podróży,
  • 15 ekscytujących sportów ekstremalnych,
  • 30 wiodących patronów medialnych.