OSHEE World Expedition

Wybierz się z nami w niepowtarzalną wyprawę – OSHEE World Expedition to fascynująca podróż przez wszystkie siedem kontynentów i pięć oceanów. Chwyć okazję i poznaj miejsca, które już wkrótce przestaną istnieć!

Ekspedycja "RATrejs. Dookoła świata"OSHEE World Expedition to polska ekspedycja dookoła świata, podczas której odwiedzimy najtrudniej dostępne i najpiękniejsze zakątki Ziemi. Naszym głównym środkiem transportu oraz bazą wypadową będzie pełnomorski jacht żaglowy.

Jacht OSHEE to jednak tylko pierwszy z niecodziennych pomysłów. Ekspedycja bez ekscytacji i eksperymentów? Nasze plany i marzenia nigdy nie były tak łatwe i proste. Dlatego będziemy podróżować nie tylko po wodzie, ale także po lądzie, pod wodą i… w powietrzu!

“Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.” Marcel Proust

Będąc poszukiwaczami przygód – pasjonatami podróży i sportów, byłymi instruktorami i zawodnikami, zabieramy ze sobą pełne wyposażenie do uprawiania ekscytujących sportów ekstremalnych, które są dla nas sposobem na poznanie i pokazanie Wam świata. OSHEE World Expedition to przecież nie tylko rejs – ponad dwie trzecie czasu spędzimy eksplorując ląd i strefę przybrzeżną, poznając ludzi i lokalne kultury oraz szukając najpiękniejszych zjawisk na Ziemi.

Sporty ekstemalne podczas ekspedycji "RATrejs. Dookoła świata"

Pod wodą najwięcej czasu spędzimy na nurkowaniu, freedivingu i snorkelingu. Na wodzie będziemy zajmować się surfingiem, kitesurfingiem, żeglarstwem i kajakarstwem. Na lądzie będziemy używać przede wszystkim motocykli i rowerów górskich, ale nie zapomnimy też o narciarstwie, snowkitingu i wspinaczce wysokogórskiej. W powietrzu natomiast spotkacie nas na paralotniach i motoparalotniach.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj!” Mark Twain

Trasa OSHEE World Expedition

Trasa ekspedycji "RATrejs. Dookoła świata"Planowana trasa naszej wyprawy obejmuje najciekawsze miejsca na Ziemi, często dostępne tylko z pokładu jachtu, w tym między innymi Grenlandię i Islandię; Karaiby i Amerykę Południową; Madagaskar i Mauritius oraz południową Afrykę; dzikie i egzotyczne wyspy południowego Pacyfiku; Australię i Nową Zelandię oraz Przylądek Horn i Antarktykę z Polską Stację Arktyczną im. Henryka Arctowskiego.

OSHEE World Expedition w liczbach

Organizowana przez nas wyprawa to:

  • 5 oceanów i 7 kontynentów,
  • 100 państw i 200 portów,
  • 100.000 kilometrów,
  • 1.250 dni w podróży,
  • 15 ekscytujących sportów ekstremalnych,
  • 30 wiodących patronów medialnych.